میهن داکیومنت

پایان نامه ، پروژه ، مقاله ، جزوات

مهدی.س , , 162 بازدید 1 سال قبل

اصول حسابداری ۱

در این جزوه شما با مفاهیم و اصول حسابداری آشنا می شوید.حسابداری دانشی است که از روزگاران قدیم تاکنون به شیوه های مختلف در خدمت جوامع بشری بوده است. این دانش همواره با اطلاعاتی سر و کار دارد که استفاده مناسب و به هنگام از آن، نقش مهمی در بهبود زندگی و افزایش بهره وری خانواده خواهد داشت.هدف حسابداری ثبت ، تلخیص ، گزارش و تفسیر اطلاعات مالی برای استفاده بسیاری از گروهها در سیستم اقتصادی و اجتماعی ما می باشد.بدین صورت ، حسابداری غالبا زبان تجارت نامیده می شود.

این زبان را م یتوان به عنوان سیستم اطلاعاتی ای در نظر گرفت که اطلاعات اساسی مربوط به فعالیتهای مالی یک شخصیت تجاری را برای اشخاص و گروههای مختلف جهت استفاده آنها در تصمیم گیریها و قضاوتهای آگاهانه فراهم می کند.

نمونه هایی از استفاده کنندگان اطلاعات حسابداری شامل سرمایه گذاران ، بانکداران ، فروشندگان ، موسسات دولتی ، کراکنان و مدیران موسسه می شود.

تعریف واژگان و اصطلاحات

بنگاه اقتصادی

درعلم اقتصاد، عوامل اقتصادی مختلفی در اختیار افراد یا گروه هایی قرار دارد که با ترکیب این عوامل به تولید کالا یا انجام خدمات می پردازند. این افراد یا گروهها را بنگاه اقتصادی می نامند.

رویدادهای اقتصادی یا مالی

وقایعی هستند که با خرید، تولید، توزیع و فروش و ارائه خدمات با فعالیت هایی مانند وام گرفتن و وام دادن سر و کار دارند.

تعریف حسابداری

عبارت است از: شناسائی، اندازه گیری، ثبت و گزارش اطلاعات اقتصادی برای استفاده کنندگان به گونه ای که امکان قضاوت و تصمیم گیری آگاهانه برای آنها فراهم شود.

اطلاعات حسابداری

خلاصه اطلاعات مربوط به رویدادهای مالی موثر بر یک واحد اقتصادی خاص می باشد.

شخصیت حسابداری

واحد اقتصادی مشخص و جداگانه ای است که اطلاعات و گزارشهای حسابداری فقط در مورد آن تهیه می شود.

این جزوه شامل جزوه درسی اصول حسابداری۱  استاد حسین اسماعیلی  می باشد. در این جزوه با مباحثی نظیر: آشنایی با مفاهیم حسابداری ، تجزیه و تحلیل حسابها ، ثبت دفتر روزنامه ، ثبت های دفتر کل ، تهیه تراز آزمایشی ، اصلاحات ، بستن حسابها و تهیه صورتهای مالی می باشد که توسط جناب آقای منصور نوری تهیه و تدوین شده  و در سایت میهن داکیومنت جهت دانلود قرار گرفته  است.

نوع فـایــل : PDF

حجم فایل : 802 KB

قیـــمـــت : رایگان

مــنـبـــــع : نت داکیومنت

دانلود با لینک مستقیم

دانلود با لینک کمکی

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,

مهدی.س بدون نظر 1636

حسابداری دولتی

شرح مختصر :

تحقیقی درباره حسابداری دولتی حسابداری به انحناء گوناگون تعریف شده است. کامل ترین تعریف فن حسابداری به شرح زیر است: حسابداری عبارت است از فن ثبت، طبقه بندی و تلخیص فعالیت های مالی یک مؤسسه در قالب اعداد قابل سنجش به پول و تفسیر نتایج حامل از بررسی این ارقام. تعریف حسابداری سازمانهای دولتی نیز […]

مهدی.س ۲ نظر 668

پروژه و تحقیق سیستم حقوق و دستمزد

شرح مختصر :

پروژه مالی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شهرداری ها هزینه حقوق و دستمزد در  شهرداری (نام شهر شما) نشان دهنده نیروی کار در تولید محصولات و ارائه خدمات بوده و یکی از مهمترین هزینه های عملیاتی محسوب می شود. وظایف حسابداران در مورد حقوق و دستمزد از ساده ترین و در عین حال با اهمیّت ترین آنهاست. […]

مهدی.س بدون نظر 110

تهیه صورتهای مالی شرکت رایان تک

شرح مختصر :

شرح مختصر : این پروژه شامل تهیه صورتهای مالی شرکت رایان تک مربوط به واحد درسی حسابداری شرکت ها می باشد. در این پروژه حسابداری مربوط به شرکت رایان تک ابتدا ثبت اسناد حسابداری و سپس تهیه کلیه صورتهای مالی تهیه و تدوین شده است که برای ارائه به عنوان یک پروژه حسابداری کامل و […]


در گوگل محبوب میکنم