میهن داکیومنت

پایان نامه ، پروژه ، مقاله ، جزوات

مهدی.س , , 249 بازدید 1 سال قبل

پایان نامه بررسی مالی مجتمع صنعتی سیمان آبیک

این پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی رشته حسابداری می باشد که به برسی بررسی مالی مجتمع صنعتی سیمان آبیک می پردازد.مطالعه این پایان نامه می تواند برای نگارش پایان نامه شما با موضوعی مشابه موضوع این پایان نامه کمک بسیاری کند.

چکیده
موضوع تحقیقی که در پیش روی شماست حاصل بررسی سیستم خرید و انبارداری در مجتمع صنعتی سیمان آبیک می باشد که هدف از انتخاب آن اولاً آشنایی با نحوه انجام عملیات خرید و سفارشات در یک مجتمع صنعتی و تولیدی و ثانیاً چگونگی عملیات نگهداری ، و سرویس دهی انبار در یک مجتمع صنعتی و تولیدی می باشد .
در طی بررسی سیستم خرید و انبارداری در مجتمع صنعتی سیمان آبیک تحقیقات با بهره گیری از روشهای متنوع از قبیل : مشاهده ، مصاحبه و کتابخانه انجام گرفت که کمک شایانی به ما نمود در جهت شناخت عملیات خرید و تدارکات توسط مسئولین و کارپردازان که تلاش دارند خریدها به موقع و مناسب باشند و در حقیقت می کوشند اصول و موازین پنج گانه خرید رعایت شود.

مقدمه
گام نخست برای هر تحقیق انتخاب یک موضوع تحقیق می باشد که به صورت یک فکر در ذهن محقق شکل می گیرد و بایستی موضوعی که انتخاب می کنیم برایمان کم وبیش شناخته شده باشد به شکلی که برایمان پیش زمینه ای ایجاد نماید تا بتوانیم در ادامه تحقیق راحت تر با موضوع ارتباط برقرار کنیم .
برای انتخاب موضوع بایستی شرایط و امکانات و اطلاعات پیرامون آن موضوع را سنجید تا مبادا به موانعی برخوردکنیم که مانع از تکمیل شدن یک تحقیق مفید گردند . بایستی کوشید موضوع را به بهترین شکلی باز کرد و شرح داد تا آنکه بتواند یک مرجع مفید و مناسب برای آیندگان باشد . برای رسیدن به جوابهای خوب و سودمند از یک تحقیق بایستی روشهای تحقیق مناسب را در نظر گرفت و از منابع مطلوب برای تحقیق بهره گرفت .
سیستم- سیستم عبارت است از مجموعه ای از اجزای به هم وابسته که به علت وابستگی حاکم بر اجزای خود، کلیت جدیدی را احراز کرده ، ضمن پیروی از نظم و سازمان خاص در جهت تحقق هدف معینی که دلیل وجودی آن است، فعالیت کند. مانند سیستم بدن انسان، سیستم آموزشی کشور.

گردآوری اطلاعات در این مرحله ، اطلاعات گوناگون درباره موضوع در مورد مطالعه جمع آوری می شود . این اطلاعات را می توان ازکل آحاد موجود در قلمروی برسی و یانمونه ای ازآنهاکسب کرد.
برای جمع آوری اطلاعات ، روشهای متعددی وجود دارد ، مانند: استفاده ازمنابع کتابخانه ای ،کسب اطلاعات ازاسناد ، مدارک و بایگانیها ، مراجعه به جداول ونمودارهای سازمانی،مشاهده وانجام مصاحبه.
تحلیل گر بایستی باتوجه به ماهیت موضوع موردبرسی ،ترکیب مناسبی از روشهای مزبور را انتخاب کندو به گردآوری اطلاعات بپردازد
در چرخه یک سازمان , بخش خرید و انبارداری به عنوان واحد حساس و پشتیبانی کننده واحدهای تولیدی باید در جایگاه خاص خود واقع و به آن عنایت کافی شود . عدم تهیه مواد اولیه لازم , در زمان مورد نیاز به میزان مطلوب و با کیفیت و قیمت مناسب منجر به کاهش چشمگیر سود دهی خواهد شد چرا که نتیجه آن افزایش قیمت تمام شده محصول نهایی تولید شده است .

پس از اینکه اطلاعات کیفی و کمی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم، نوبت به مرحله بعدی یعنی نتیجه گیری می رسد و در این مرحله به تحلیل یافته های خویش می پردازیم و در این مرحله به چاره اندیشی و ارائه راه حل ها اقدام می کنیم . به گونه ای که در بهبود وضع سیستم مناسب باشند.
در این فصل به مدد شناختی که نسبت به وضع موجود بدست آورده ایم ، به نتیجه گیری و ارائه پیشنهاداتی معقول و منطقی جهت رفع مشکلات می پردازیم .

مشکلات ناشی از طراحی غیر اصولی انبارها – انبارها از نظر شرایط موقعیتی در شرایط بسیار نامطلوبی قرار دارند ، بارش ، غبار غلیظ سیمان ، خاک ، کلینکر روی انبارها خسارت زیادی به این واحد می زند که از نظر مالی رقم بزرگی است . این خسارت مالی شامل از بین رفتن اجناس در اثر غبار می باشد که در حال حاضر پیشگیری از آن با این امکانات مقدور نیست و به همین لحاظ آسیب بخشی منجر به غیر قابل استفاده بودن اجناس می شود و بعضاً عمر قطعات را کاهش می دهد . نظافت و بهداشت داخل انبارها بخاطر وجود گرد و غبار بسیار مهم و خاص است و باید بطور مداوم انجام گیرد . از عمده مشکلات دیگر می توان به سروصدای زیاد در محل انبارها به جهت نامناسب بودن محل انبارها اشاره کرد .
جلوگیری از خریدهای خودسرانه و غیرضروری – بهترین روش اقدام ارتباط مستقیم مسئولین واحدها با واحد امور قراردادها و تدارکات می باشد چراکه امور قراردادها و تدارکات معمولاً در آرشیوهای خود اطلاعاتی مفید درباره اینکه کدام سازنده دارای شرایط بهینه از کلیه جهات ، کیفیت ، قیمت ، زمان تحویل است .
و اما برای رفع مشکل خریدهای خودسرانه باید قوانین و مقرراتی را اعمال کرد . همانطور قبلاً اشاره شد خریدهای زیاد خصوصاً کاذب خسارت زیادی دارند .
متاسفانه به جهت نبودن سیستم صحیح اغلب مدیران قادر به دادن دستور خرید هستند که به همین علت سیستم بدون اطلاع از دیگر اجزاء خود خریدهایی را انجام
می دهند که معمولاً آن قطعه مورد نیاز در انبار موجود است و یا در سفارش خرید و یا ساخت قرار دارد و مدیران از آن مطلع نیستند .
لذا خریدهای غیرضروری و بیش از حد و بعضاً به قیمت بالائی نیز خریداری می شود و از همین جمله خریدهای غیرضروری ، خرید کالاهای فاسد شدنی است که انبار از این ناحیه خسارت زیادی دیده اند . در حال حاضر انبارهای مجتمع صنعتی سیمان آبیک به همین علت دارای موجودی فوق العاده بالایی هستند که بعضاً جزء رکورد سرمایه و احتکار قطعات ناچیز دیگری نیست .

شما میتوانید فایل اصلی این پایان نامه را با دو فرمت Word و PDF دانلود کنید.امیدوارم دانلود و مطالعه این پایان نامه کمک بسیار زیادی به مخاطبین سایت میهن داکیومنت کرده باشد.

نوع فـایــل : Word

حجم فایل : 412 KB

قیـــمـــت : رایگان

مــنـبـــــع : میهن داکیومنت

دانلود با لینک مستقیم

دانلود با لینک کمکی

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مهدی.س ۱ نظر 961

ریسک عدم پرداخت

شرح مختصر :

پایان نامه بررسی تاثیر ریسک عدم پرداخت بر ضریب واکنش سود این پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی رشته حسابداری می باشد که به تحلیل و تاثیر ریسک عدم پرداخت بر ضریب واکنش سود می پردازد.هدف اصلی این پایان نامه مطالعه موردی ضریب واکنش سود می باشد. مطالعه این پایان نامه می تواند برای نگارش […]

مهدی.س بدون نظر 724

سيستم هزينه‌يابي

شرح مختصر :

بررسی امکان بکارگیری سیستم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت در صنایع آلومینیوم (مطالعه موردی گروه کارخانجات تولیدی نورد آلومینیوم اراک) این پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد رشته رشته حسابداری می باشد که به بررسی امکان بکارگیری سیستم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت در صنایع آلومینیوم و ارائه راهکار مناسب می پردازد.هدف اصلی این پایان نامه مطالعه موردی […]

مهدی.س ۱ نظر 601

ارزش بازار بورس

شرح مختصر :

پایان نامه بررسی تاثیر بدهی صنعت بر ارزش بازار شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران این پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی رشته حسابداری می باشد که به بررسی تاثیر بدهی صنعت بر ارزش بازار شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می پردازد.هدف اصلی این پایان نامه مطالعه موردی تاثیر بدهی […]


در گوگل محبوب میکنم