---------------------- ------------------------------------ حسابداري مالياتي | میهن داکیومنت

میهن داکیومنت

پایان نامه ، پروژه ، مقاله ، جزوات

مهدی.س , , 199 بازدید 2 سال قبل

شرح مختصر :

حسابداری مالیاتی

مالیات در واقع انتقال بخشی از درآمدهای جامعه به دولت و یا بخشی از سود فعالیت های اقتصادی می باشد که نصیب دولت می گردد زیرا این امکانات و ابزار دستیابی به درآمدها و سودها را دولت فراهم کرده است.
اولین قانون مالیاتهای مستقیم پس از انقلاب در سال ۱۳۶۶ به تصویب رسید و آخرین بار در تاریخ ۲۷/۱۱/۱۳۸۰ اصلاح شد، این قانون دارای پنج باب و بیست و هفت فصل و ۲۷۳ ماده است. و شامل مقولاتی نظیر: “مالیات بر ارث، حق تمبر، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد حقوق، مالیات بر درآمد مشاغل، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، هزینه های قابل قبول، قرائن و ضرایب مالیاتی، مقررات عمومی، وظایف مودیان، وظایف اشخاص ثالث، تشویقات و جرائم مالیاتی، ابلاغ، وصول مالیات، مراجع تشخیص مالیات و وظایف و اختیارات آنها، ترتیب رسیدگی و…” می باشد.
بنا به ماده یک این قانون، هر شخص حقیقی و حقوقی ایرانی نسبت به کلیه درآمدهایی که در ایران یا خارج از ایران تحصیل می کند، مشمول پرداخت مالیات می باشد. ویا طبق ماده ۴۸ ق.م.م (قانون مالیاتهای مستقیم) سهام و سهم الشرکه کلیه شرکتهای ایرانی موضوع قانون تجارت بر اساس ارزش اسمی سهام یا سهم الشرکه به قرار دو در هزار مشمول حق تمبر خواهند بود که باید ظرف مدت حداکثر دو ماه از تاریخ ثبت قانونی شرکت و یا ثبت افزایش سرمایه باطل و پرداخت شود، در غیر اینصورت طبق ماده ۵۱ ق.م.م علاوه بر اصل حق تمبر معادل دو برابر آن جریمه خواهند شد.

در این بخش چندین جزوه کاربردی حسابداری مالیاتی را برای دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده ایم.

 

نوع فـایــل : PDF

حجم فایل : 36.4 MB

قیـــمـــت : رایگان

مــنـبـــــع : نت داکیونت

دانلود با لینک مستقیم

دانلود با لینک کمکی

برچسب ها : , , ,


در گوگل محبوب میکنم