پروژه و مقاله | میهن داکیومنت

Mihandoc , , 5132 بازدید 6 ماه قبل

حل مسائل حسابداری شرکتها کتاب درسی فنی و حرفه ای

حل مسائل کتاب حسابداری شرکتها

حل مسائل حسابداری شرکتها کتاب درسی فنی و حرفه ای

در این بخش از سایت حل تمرین کتاب حسابداری شرکت های دوره دبیرستان شاخه فنی و حرفه ای که تمارین آن بسیار ساده و برای مقدمه و یادگیری حسابداری شرکتها بسیار راهگشا می باشد را در سایت میهن داکیومنت قرار داده ایم.

در ابتدا تعاریفی از حسابداری و حسابداری شرکتها را در ذیل مشاهده خواهید نمود و پس از آشنایی با این تعاریف و اصطلاحات میتوانید این فایل را دانلود و به کمک آن شیوه حل مسائل کتاب را مطالعه نمایید.

حسابداری چیست و تعریف حسابداری شرکتها کدام است؟ در مورد علم حسابداری باید گفت درواقع حسابداری دانشی است که موضوعش فهم رویدادهای مالی و به اعداد تبدیل کردن این ر‏ویدادهاست .

حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد. تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد، بیشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا که گزارشهای این دسته از افراد مطابق استاندارد نیست و پردازش کافی نمی شود و بیشتر تراز حسابها می باشددر جزوه حاضر شما بیشتر با حل مسائل کتاب حسابداری شرکت ها دوره دبیرستان شاخه فنی و حرفه ای آشنا خواهید شد.

کتاب “حسابداری شرکت ها” از کتاب های پایه حسابداری و به منظور آشنایی همه حسابداران به امور حسابداری و اهداف آن تالیف شده است. این کتاب در چارچوب حسابدارى شرکت ها با هدف تأکید بر جنبه هاى کاربردى مطالب و با توجه به شرایط محیطى کارکرد آن و به خصوص، مفاد قانون تجارت و تشریح هر یک از مباحث، با ارائه ی مثال هاى متعدّد، در اختیار هنرجویان عزیز قرار دارد.

انواع شرکتهای تجاری

شرکتهای تجاری از لحاظ ماهیت به دو نوع کلی تقسیم می شوند :

۱- شرکتهای تجاری انتفاعی : شرکتهایی که به قصد انتفاع و کسب سود به فعالیت تجاری می پردازند.

۲- شرکتهای تجاری غیر انتفاعی : شرکتهایی که هدف آنها کسب سود و انتفاع نمی باشد.

هر یک از دو نوع واحدهای تجاری فوق می توانند انفرادی ، تضامنی یا سهامی باشند.

تعریف شرکت

قانون تجارت شرکت را تعریف نکرده است اما قانون مدنی در ماده ۵۷۱ شرکت را بشرح زیرتعریف کرده است: “شرکت عبارت است از اجتماع مالکین متعهد در شی ای واحد به نحو اشاعه)

تعریف اصطلاحی شرکت

شرکت عبارت است از اجتماع دو یا چند نفر که هر یک امکاناتی را با خود به درون اجتماع مذکور آورده و بقصد کسب سود فعالیتی را انجام و منافع آن را به نسبت های معینی بین خود تقسیم نمایند.

ایجاد شرکت

شرکتها به دو صورت ، قهری یا اختیاری ایجاد می شوند. بعضی از شرکتها ممکن است بنا به اختیار ایجاد نشود بلکه ممکن است قانون شرکتی را ملزم نماید تا ایجاد شود. طبق ماده ۵۷۲ و ۵۷۳ قانون تجارت شرکت می تواند قهری یا اختیاری باشد.

انواع شرکت های تجاری

ماده ۲۰ قانون تجارت شرکتهای تجاری را به هفت نوع تقسیم کرده است:

۱- شرکتهای سهامی

۲- شرکتهای با مسئولیت محدود

۳- شرکتهای تضامنی

۴- شرکتهای مختلط غیر سهامی

۵- شرکتهای مختلط سهامی

۶- شرکت نسبی

۷- شرکتهای تعاونی

این جزوه در میهن داکیومنت جهت دانلود قرار گرفته است که امیدواریم برای استفاده شما عزیزان مفید واقع شده باشد.شما هم اکنون میتوانید این جزوه را بصورت رایگان و با لینک مستقیم از سایت دریافت نمایید.

نوع فـایــل : PDF

حجم فایل : 993 KB

قیـــمـــت : رایگان

مــنـبـــــع : نت داکیومنت

دانلود با لینک مستقیم

دانلود با لینک کمکی

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,

Mihandoc بدون نظر 1197

شرح مختصر :

شرح مختصر : بودجه بندی سرمایه ای بودجه بندی سرمایه فرآیند مستمری است که از آن در اجرای وظایف مختلف مدیریت و در سطوح مختلف از آن استفاده می شود. مفهوم بودجه : واژه «بودژه » یک کلمه فر انسوی است و از وا ژه فرانسوی قدیمی«بوژت » گرفته شده است. در زبان فارسی بودجه […]

Mihandoc بدون نظر 883

شرح مختصر :

محاسبه ریسک کنترل در حسابرسی شرح مختصر : نحوه محاسبه ریسک کنترل در حسابرسی هدف کلی این درس آشنایی دانشجویان با نحوه نحوه محاسبه ریسک کنترل در حسابرسی می باشد  که به صورت اسلاید آموزشی در اختیار شما عزیزان جهت مطالعه و یا ارائه در کلاس قرار می گیرد.   فهرست مطالب خطر حسابرسی خطر […]

Mihandoc بدون نظر 620

شرح مختصر :

تستهای تالیفی حسابداری دولتی با توجه به نیاز دانشجویان حسابداری به تست های حسابداری دولتی و کمبود تست و حل مسئله سعی کردیم مجموعه ای از تست های این درس را جمع آوری و در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهیم. این تست ها توسط دانشجویان این درس تالیف و برگرفته از منابع حسابداری دولتی تهیه و […]
در گوگل محبوب میکنم